Liposukcja kawitacyjna – czym jest?

Wiele osób zastanawia się już nad samym wyrazem – LIPOSUKCJA, czy to oznacza cięcie? Uszkodzenie głębiej położonych struktur? Zaburzenia czucia skóry? Nie zawsze musi tak być. Oczywiście liposukcja chirurgiczna przynosi bardzo dobry efekt. Jednak powikłania i ryzyko pooperacyjne mogą przynieść wiele konsekwencji, a rekonwalescencja po operacji jest długa i bolesna.

Pamiętajmy, że liposukcja chirurgiczna to ingerencja w tkanki ciała – operacja, nie zabieg medycyny estetycznej!

Warto, więc spróbować nieinwazyjnej metody redukcji tkanki tłuszczowej.  Zabiegu, który jest tańszy, szybszy i minimalnie ogranicza funkcjonowanie pacjenta.

Jeśli boisz się podjąć odważny krok w celu wymodelowania swojej sylwetki to mamy dla Ciebie ekstra alternatywę!

Czym różni się liposukcja chirurgiczna od liposukcji ultradźwiękowej?

Liposukcja chirurgiczna nie jest to metodą na zmniejszenie wagi ciała, a wspomaganiem modelowanie sylwetki. Ma na celu usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, niereagującej na stosowanie diety i ćwiczeń fizycznych. Może być jedyną metodą  kształtowania sylwetki, można ją łączyć z innymi chirurgicznymi metodami. Liposukcja jest wykonywana przy pomocy metalowych kaniul, które są umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej – jednorazowo zwykle 1 – 1,5 litra tłuszczu (maksymalnie 3 litry). Zabieg jest wykonywany pod kontrolą anestezjologa w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym – w zależności od rozległości zabiegu i od preferencji pacjenta.

LIPOSUKCJA KAWITACYJNA!

BEZ SKALPELA I DŁUGIEJ REKONWALESCENCJI !

ZABIEG BEZINWAZYJNY !

BEZ BÓLU I DYSKOMFORTU !

EFEKTY WIDOCZNE JUŻ PO PIERWSZYM TYGODNIU OD ZABIEGU !

ZABIEG Z POGRANICZA KOSMETOLOGII I MEDYCYNY ESTETYCZNEJ !

 Pewnie zadajesz sobie pytanie ,, Czy aby na pewno ją robić?’’ ,, Czy ten zabieg jest dobry na tkankę tłuszczową skoro jest bezinwazyjny? ‘’

Oczywiście odpowiadamy – TAK!

Liposukcja kawitacyjna to jeden z ulubionych sposobów gwiazd i celebrytów na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Zabieg jest zupełnie nieinwazyjny, nie wymaga więc rekonwalescencji, a efekty są rewelacyjne i zauważalne bardzo szybko.

  1. Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

W trakcie zabiegu liposukcji ultradźwiękowej następuje przerwanie błony komórek tłuszczowych, co skutkuje przedostaniem się tłuszczów do przestrzeni międzykomórkowej. Stamtąd przenoszone są wraz z płynami układów limfatycznego i krwionośnego wprost do wątroby. Organ traktuje dostarczone tłuszcze podobnie jak te pochodzące z pokarmu. Następnie zostają one odprowadzone przez układ limfatyczny i żylny, dzięki czemu możliwe staje się też ich metabolizowanie. Efekt uwidacznia się stopniowo. Specyfiką liposukcji ultradźwiękowej jest konieczność wykonania serii zabiegów, by uzyskać pożądane rezultaty.

  1. Kiedy zalecana jest liposukcja ultradźwiękowa?

Głównym zaleceniem do liposukcji ultradźwiękami jest chęć redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, wymodelowanie sylwetki, zwiększenie elastyczności skóry, jej odżywienie i pobudzenie przemiany materii, zmniejszenie obwodów. Zabiegowi powinny towarzyszyć inne czynności wspomagające odchudzanie, w tym stosowanie zbilansowanej diety oraz ćwiczenia fizyczne. Bardzo ważne jest również nawodnienie organizmu, tutaj musimy pamiętać o dodatkowej butelce wody 😊

  1. Jakie są przeciwwskazania i wskazania do zabiegu ?

Zabieg liposukcji kawitacyjnej polecany jest osobom, które borykają się z  nadmiarem tkanki tłuszczowej, , a także tym, którym zależy na wyszczupleniu sylwetki, zmniejszeniu obwodów ciała, zlikwidowaniu cellulitu oraz ujędrnieniu ciała. Może być z powodzeniem wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Przeciwwskazania to: ciąża oraz karmienie piersią, zaburzenia krzepliwości krwi, zmiany skórne (wypryski, blizny, rany), wszczepione zastawki lub rozrusznik serca, a także przyjmowanie leków hormonalnych.

Mimo, że liposukcja  jest bezpieczna i nieinwazyjna, nie każdy może się jej poddać. Mowa przede wszystkim również o osobach, które cierpią na choroby nowotworowe, osteoporozę, choroby endokrynologiczne, niewydolność wątroby, serca, krążenia, nadciśnienie tętnicze.

  1. Czy po liposukcji bez skalpela mogą wystąpić skutki uboczne?

Ze względu na nie inwazyjność zazwyczaj nie wywołuje skutków ubocznych. Niekiedy może pojawić się siniaki albo zaczerwienienie. Bardzo rzadko zdarza się, że zabieg wywołuje poparzenie naskórka. Taka sytuacja może nam się przytrafić, gdy jest on wykonywany przez osobę, która nie zna podstawowych technik oraz nie posiada do tego niezbędnych kwalifikacji.

  1. Liposukcja kawitacyjna ile zabiegów warto wykonać?

Jeśli chcemy aby efekt po zabiegach liposukcji kawitacyjnej był satysfakcjonujący, niezbędne jest przeprowadzenie serii. Większość pacjentów poddawana jest od 4 do 10 zabiegom wykonywanym raz w tygodniu.

Specjaliści liposukcję ultradźwiękową polecają zwłaszcza tym, którzy toczą nieustanną walkę z cellulitem, rozstępami, zanikowymi bliznami czy innymi przypadłościami, które w jakiś sposób wiążą się z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Pamiętajmy, aby zabiegi modelujące sylwetkę połączyć z odpowiednią dietą oraz ćwiczeniami! Zadbanie o równowagę organizmu od środka pomoże uzyskać piękny efekt na długo!

W naszym Instytucie pamiętamy o tym, żeby zebrać także pomiary ciała i zrobić zdjęcia sylwetki. Musimy mieć porównanie, żeby kontrolować efektywność zabiegów naszych Klientów 🙂