Strefa Skin a typ cery jaki posiadam

Czy wiesz, jaki masz typ cery? Jeśli nie, nic straconego. W tym artykule dowiesz się, czym charakteryzuje się cera sucha, jak ją pielęgnować oraz z jakich zabiegu skorzystać, aby poczuć ulgę.

Cera sucha jest jednym z najbardziej problematycznych typów cery, ponieważ jest bardzo wrażliwa, delikatna i szorstka. Wymaga ona troskliwej pielęgnacji od najmłodszych lat zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Do wysuszenia skóry może dojść poprzez stosowanie nieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych, dlatego niezwykle ważne jest dobranie ich u specjalisty Problematyka wysuszonego naskórka może być też wrodzona, ale zazwyczaj jest wynikiem zaniedbania pielęgnacyjnego, zanieczyszczonego powietrza oraz wody.

Po czym mogę stwierdzić, że moja skóra jest sucha?

Skóra sucha jest matowa, a przy tym często występują przesuszenia naskórka, uczucie napięcia, czy pieczenia. Osoba, która posiada suchy typ cery może mieć skłonności do łuszczenia się naskórka.

Czy masz takie odczucia ? Czy zaobserwowałaś u siebie takie objawy?

 Jeśli tak powinnaś nauczyć się dbać o swoją skórę komplementarnie!

Jaki zabieg w gabinecie wybrać?

            – oxybrazja (opisana jest  w artykule: „Oxybrazja – zabieg idealny na lato!”);

 • zabiegi manualne wspomagające nawilżenie skóry i jej barierę hydro-lipidową —– przykładowa terapia została opisana dalszej części artykułu (NMF Dottore);
 • mezoterapia bezigłowa z koktajlem nawilżającym;
 • zabieg z kwasem migdałowym, hialuronowym i innymi ( terapie z użyciem kwasów opisane są w artykule: „Peelingi chemiczne – który jest dla mnie?”).

Pielęgnacja w gabinecie:

Gabinetowa pielęgnacja skóry suchej ma za zadanie doskonale nawilżyć, nawodnić i natłuścić skórę twarzy.

Laboratorium Dottore stworzyło  rewelacyjny zabieg, dzięki któremu poczujesz nawilżenie i ulgę, a Twoja skóra  będzie zdrowa i rozświetlona.

NFM xpress jest nowoczesnym systemem wielopoziomowej stymulacji nawilżenia skóry, docierającym do jej najgłębszych warstw. Głęboko nawilża i normalizuje proces rogowacenia naskórka. Składniki aktywne poprawiają nawilżenie, uwodnienie i elastyczność skóry. Bogaty kompleks substancji nawilżających daje natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie skóry. Podstawą zabiegu jest połączenie stymulującego nawilżanie skóry peelingu z kwasami mlekowym i cytrynowym, z bogatym kompleksem substancji o udowodnionym działaniu. Najważniejszą z nich jest liposomalna woda lodowcowa, która posiada właściwości nawilżające, energizujące i jest unikalną kombinacją minerałów oraz pierwiastków śladowych. Dzięki swojej postaci liposomalnej wpływa na lepsze wnikanie substancji aktywnych w głębsze obszary skóry.

A więc jakie są wskazania?

Zabieg polecany jest osobą ze skórą:

– suchą;

– przesuszoną;

– odwodnioną;

Ale także wtedy, gdy mamy zaburzoną równowagę płaszcza hydrolipidowego skóry i genetyczną suchość skóry.

Jakich efektów mogę się spodziewać ?

Fenomenalnych! Skóra po zabiegu jest głęboko nawilżona i zregenerowana, a także następuje poprawa elastyczności i napięcia skóry.

Chociaż zabieg jest bezinwazyjny, nie jest skierowany do wszystkich osób. Musimy pamiętać, że przerwanie ciągłości naskórka, świeże rany i blizny, aktywny wirus brodawczaka, stany zapalane, czy alergie w okolicy zabiegowej pozbawiają nas z możliwości skorzystania zabiegu.

 1. Jak często korzystać z zabiegu NMF xpress?

Zalecana częstotliwość w cyklu to 4-6 zabiegów, w odstępach co 1-2 tygodnie.

Zabieg można wykonywać niezależnie od pory roku.

 1. Ile trwa zabieg?

Czas wykonywania zabiegu wynosi 45 minut.

 1. Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

W ciągu dnia stosować NMF xpress cream oraz NMF xpress eyes pod oczy, a

na noc- novo lub NMF xpress cream.

 1. Czy muszę specjalnie przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem nie jest zalecane specjalne przygotowanie.

 1. Jak dbać o moją skórę?

Skóra sucha źle reaguje na wodę z chlorem, dlatego starajmy się jej unikać. Wystrzegajmy mycia twarzy mydłem, ponieważ dodatkowo ją wysuszymy. Nadmierna ekspozycja na słońce również nie jest wskazana. Pamiętajmy, że na pielęgnację cery składa się też odpowiednia dieta. Musi być ona bogata w warzywa i owoce.

Skóra sucha źle reaguje na wodę z chlorem, dlatego starajmy się jej unikać. Wystrzegajmy mycia twarzy mydłem, ponieważ dodatkowo ją wysuszymy. Nadmierna ekspozycja na słońce również nie jest wskazana.

 1. Jakimi suplementami mogę odżywić skórę od środka ?

Polecamy suplementy :

 • z kwasem hialuronowym, który doskonale nawilża;

Forever Activ HA

 • z kurkumą i cynkiem, które łagodzą stany zapalne;

Forever Activ HA

 • z kwasami omega, które są źródłem kwasów EPA i DHA i mają bardzo duże znaczenie jeżeli chodzi o równowagę hydro – lipidową skóry;

Forever Artic Sea

 • z koenzymem Q10, który zapobiega starzeniu się organizmu i skóry ( uwaga! skóra sucha starzeje się szybciej!).

Forever NaturaQ10

Nie wiesz jaki zabieg wybrać? Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Zapraszamy na indywidualną konsultację, podczas której opracujemy skuteczny plan dla zdrowia Twojej skóry i urody!